Koncerty „Zagrajmy Razem”

Drugi z konceptów pod nazwą „Zagrajmy Razem” odbył się 29 grudnia 2023 r. Wykonawcami koncertu byli orkiestra – Polish Wind Ensemble-  oraz zaproszeni soliści i uczniowie szkół muzycznych.
Był to Koncert szczególny ponieważ brały w nim udział dzieci i młodzież miejscowa, która w większości jest uczniami Szkoły Muzycznej w Krościenku nad Dunajcem oraz Łapszach Niżnych.
Miejsce tego Koncertu jest także szczególne i symboliczne. Krościenko nad Dunajcem – malownicza miejscowość – gdzie mieści się siedziba ruchu Światło-Życie oraz grób jego założyciela Ks. Franciszka Blachnickiego – odznaczonego pośmiertnie Orderem Orła Białego.

Koncert nawiązywał swoją tematyka do okresu Świąt Bożego Narodzenia oraz rejonu Podhala, tak aby tradycja wspólnego kolędowania była ciągle żywa. Ponadto wspólne koncertowanie buduje więzy pomiędzy uczestnikami wydarzenia ale także wzmacnia poczucie przynależności do społeczności lokalnej oraz umacnia poszanowanie tradycji.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN.

Dziękujemy!